Pronajměte byt lidem v nouzi a stát vám bude garantovat nájem, navrhuje Bartoš
Pronajímatelé bytů budou moct získat od obce či kraje ručení za úhrady nájemného a záloh za služby a vzniklých škod. Počítá s tím zákon o podpoře bydlení.
17.04.2024
Novela zákona o účetnictví a nový pohled na vymezení účetní závěrky
Navržená novela zákona o účetnictví přináší nemálo změn. Jednou z nich je i úprava pohledu na stávající definici účetní závěrky a zrušení některých pojmů, které s touto oblastí souvisí.
17.04.2024
Zjistěte, která generace je pod největším pracovním tlakem
Z nového průzkumu společnosti Colliers vyplynulo, že pod největším tlakem se v pracovním prostředí ocitají zaměstnanci ve věku od 44 do 59 let. Téměř polovina z nich také přiznává, že v pracovní době nedokáže zvládnout svou agendu.
17.04.2024
Na podnikatele cílí další podvodníci, vydávají se za kontrolory NKÚ
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) upozorňuje na podvodné telefonáty, kdy se volající vydávají za zaměstnance NKÚ a snaží se volaného přimět k převodu peněz. Cílí hlavně na podnikatele.
12.04.2024
13 návrhů, jak dle podnikatelů zlepšit daňové odpočty na výzkum a vývoj
Svaz průmyslu a dopravy ČR zveřejnil 13 návrhů opatření, které by dle svazu měly zatraktivnit daňové odpočty na výzkum a vývoj.
12.04.2024
Výdejní místa Zásilkovny se po tlaku ÚOHS otevřou i dalším přepravcům
Výdejní místa Zásilkovny budou moct nově spolupracovat i s dalšími přepravci. Zásilkovna mění po tlaku ÚOHS smlouvy. Změna se ale netýká všech výdejních míst.
12.04.2024
Angličtina ve firmách? V Evropě patříme k podprůměru
S angličtinou mají problém jak řádoví zaměstnanci, tak také ti na manažerských pozicích. Ti se přitom často účastní mezinárodních jednání. Obecně je neznalost jazyků konkurenční nevýhodou.
12.04.2024
Evidenční listy důchodového pojištění za rok 2023
Je nejvyšší čas na vyhotovení ELDP. Jaká jsou pravidla, změny a kdy musí být tento dokument předán sociální správě a kdy zaměstnancům?
12.04.2024
Jsou drzí, neuznávají šéfa, chtějí hned vysoký plat. Mýtus, nebo pravda o generaci Z?
Na zaměstnanecké pozice nastupuje stále více lidí z generace Z. Jak k ní ve firmě přistupovat? A jaké mýty kolem ní kolují?
12.04.2024
Jak postupovat, pokud chce OSVČ snížit zálohy na zdravotní pojištění?
Osoby samostatně výdělečně činné musí povinně hradit zálohy na zdravotní pojištění v dané výši. Mohou však také zažádat o její snížení. Jak na to?
12.04.2024
Praktiky, které mají ovlivnit zákazníka. Jsou legální a fungují
Vedle nekalých praktik, které zkouší prodejci na své zákazníci, jsou také praktiky, které jsou zcela legální. Aplikují se především v kamenných obchodech. A vesměs se jedná o úplné detaily, které přinášejí efekt.
12.04.2024
Supermarkety rozšiřují privátní značky. Jaké produkty přibyly?
Privátní značky jsou v obchodních řetězcích stále oblíbenější. Jsou totiž kvalitní a levnější a jejich sortiment se tak stále rozšiřuje. Zjistěte, co nového najdete v regálech.
12.04.2024
Status umělce sice bude moct získat více lidí, zpřísní se ale podmínky pro stipendia
Oproti původnímu návrhu sice status umělce budou moct získat umělci bez ohledu na výši příjmů, ten však nově bude zásadní při žádosti o státní stipendium.
12.04.2024
Nejen hobby markety, od covidu mají nyní plné ruce práce i zahradnické e-shopy
E-shopům se zbožím na zahradu v těchto dnech vrcholí sezóna. Co patří mezi nejoblíbenější a jak se mění zákaznické chování?
12.04.2024
Místo skutečných výdajů můžete uplatnit paušální. Připomeňte si jak
Spousta osob samostatně výdělečně činných využívá takzvaných paušálních výdajů, tedy výdajů procentem, kdy při odečítání výdajů od příjmů nemusí dokládat účtenky a faktury. Musí si však dát pozor na splnění určitých podmínek.
10.04.2024
Výchovné, které se vyplácí od roku 2023, se má snížit a omezit
Výchovné 500 Kč za dítě, které od loňska zvyšuje důchod, by se mělo omezit. Nahradit by ho měly fiktivní vyměřovací základy, navrhuje ministerstvo práce a sociálních věcí v důchodové reformě.
10.04.2024
Nulová spotřební daň na víno není v době úspor obhajitelná, říká Stanjura
Vláda by měla do konce května rozhodnout o zavedení spotřební daně na tiché víno. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury není v době úspor daňová výjimka u alkoholu obhajitelná.
10.04.2024
Začala výměna 2,7 milionu průkazů pojištěnce, VZP už rozeslala první kartičky
Největší tuzemská zdravotní pojišťovna VZP (Všeobecná zdravotní pojišťovna) už rozjela výměnu kartiček pojištěnce u 2,7 milionu klientů. Akce potrvá až do konce roku.
10.04.2024
Jurečka chce zvýšit daňové zvýhodnění na více dětí až o 7 tisíc korun
Ministr práce a sociálních věcí by rád zvýšil daňové zvýhodnění na druhé, třetí a každé další dítě o 20 až 25 %. To by znamenalo nárůst až o necelých 7 tisíc korun ročně.
10.04.2024
Byznys s DNA testy jen kvete. Jak fungují a kolik vynáší?
Na českém trhu působí mnoho společností, přes které si lidé mohou nechat udělat DNA testy. Zjistili jsme, jaká je po nich poptávka a jak tento byznys funguje.
10.04.2024
Klarna slibovala odložené platby. Počet spolupracujících e-shopů je ale mizerný
V roce 2022 vstoupila do Česka švédská společnost Klarna. Měla být silnou konkurencí již zavedených značek Twisto nebo Skip Pay (dříve Mall Pay). Klarna, stejně jako její konkurenti, nabízí možnost odložených plateb (BNPL).
10.04.2024
Zrušte zákon o omezení prodejní doby, apelují zástupci podnikatelů na vládu
Podnikatelské organizace se obracejí na vládu s apelem, aby zrušila zákon, který omezuje prodejní dobu v době vybraných státních svátků, který dle jejich názoru jen zasahuje do svobody podnikání.
10.04.2024
Musí OSVČ v paušálním režimu na neschopence platit paušální daň?
Účast na nemocenském pojištění je pro osoby samostatně výdělečně činné dobrovolná. Platí to i v případě, že jsou v paušálním režimu.
10.04.2024
Úřad práce přispívá na rekvalifikační kurzy nezaměstnaným až 50 tisíc korun
Nezaměstnanost v ČR je v mezinárodním srovnání nejnižší v celé Evropské unii. Za březen klesla na 3,9 procenta. Výrazně roste počet rekvalifikací.
10.04.2024
Pracujete na dohodu? Víme, na kolik dovolené máte nárok
Od letošního roku platí, že ti, kteří pracují na dohodu o provedení práce nebo o pracovní činnosti, mají při splnění určitých podmínek nárok na placenou dovolenou. Na praktických příkladech ukazujeme, jaká může být její délka.
10.04.2024