Rozeznat podvodnou SMS není problém, horší je to s podvodným e-mailem
Tzv. kybernástrahy jsou stále častější. Útočníci to zkouší všemi možnými způsoby. Mailovou komunikací, prostřednictvím SMS zpráv, je možné setkat se také s falešnými přihlašovacími stránkami.
23.09.2021
Jak dlouho lze pobírat podporu v nezaměstnanosti a jaká je její aktuální výše?
Nárok na podporu v nezaměstnanosti vznikne v případě, že člověk během posledních dvou let před zařazením do evidence úřadu práce získal dobu důchodového pojištění alespoň 12 měsíců, a to ze zaměstnání nebo při výkonu jiné výdělečné činnosti či náhradní dobou, a zároveň není poživatelem starobního důchodu.
23.09.2021
Zhodnocení letošních „fesťáků“? Byly plné pozitivní energie od fanoušků i kapel
I přes koronavirovou situaci se v letních měsících konalo několik festivalů. Jak je pořadatelé hodnotí a co je překvapilo?
23.09.2021
Patří na chráněný účet cestovné a stravenkový paušál?
Od července si mohou dlužníci v exekucích zřídit u banky chráněný účet. K tomu je nezbytná spolupráce zaměstnavatelů, musí vyplnit potřebný formulář.
23.09.2021
Blíží se termín pro podání žádosti o vrácení DPH z EU za rok 2020
Finanční správa na svém twitterovém profilu upozorňuje, že termín pro podání žádosti o vrácení DPH z jiných členských států dle § 82 zákona o DPH vyprší ve čtvrtek 30. září 2021.
22.09.2021
Špatná barva, špatný střih: Jak reklamovat služby kadeřníka?
Už tím, že dosednete do kadeřnického křesla a vyslovíte svou představu, uzavíráte s kadeřníkem smlouvu o dílo. Kadeřník je tak povinen postupovat v souladu s vašimi pokyny. Pokud je výsledek jiný nebo s vadami, lze jej reklamovat.
22.09.2021
Cena obvyklá: Jaká jsou její úskalí a kde najdeme její úpravu?
Máte jako jednatel sjednanou smlouvu o zápůjčce s vlastní společností, součástí které je úrok? Pozor na cenu obvyklou, kterou je nutné dodržet, a to již při samotném uzavření smlouvy.
22.09.2021
Kouzlo dobrého sirupu? Kvalitní suroviny i esence lásky
Někdo má sirupy spojené s dětstvím, jiný třeba s prázdninami u prarodičů. Jedná se o oblíbený nápoj, který má v České republice dlouholetou tradici.
22.09.2021
Od října se už má z malých čínských zásilek platit DPH. Čeká se ale na Zemana
Od 1. října už zřejmě budete muset i při nákupu drobného zboží z čínských a dalších e-shopů mimo EU platit DPH.
22.09.2021
Je libo Guess, Adidas nebo Hugo Boss za pár kaček? Celníci šli najisto
10 stánků, 7 tisíc padělků, škoda 40 milionů, takové je shrnutí poslední kontrolní akce, která byla zaměřená na prodej falzifikátů. Konala se v příhraniční tržnici Svatý Kříž v Karlovarském kraji.
21.09.2021
Je evidovaný na úřadu práce. Může si přivydělávat a zároveň brát podporu?
Přišel o práci. Obrátil se tak na úřad práce, který mu s nalezením nové pracovní pozice pomáhá. Po určitou dobu má nárok na podporu v nezaměstnanosti. Jak je to s možností přivýdělku, pokud je v evidenci uchazečů o zaměstnání na úřadu práce? Úřad práce odpovídá na časté dotazy ze strany uchazečů v rubrice Co dělat při ztrátě zaměstnání.
21.09.2021
Češi si oblíbili sudové pivo na chaty. Tipněte si, zda vláda hospody zase zavře
Léto a pivo k sobě patří. Jak jej hodnotí pivovary a co je překvapilo?
21.09.2021
Má, nebo nemá zaměstnanec v samoizolaci nárok na náhradu mzdy?
Část zaměstnanců končí po návratu ze zahraničí povinně v samoizolaci. Pojem samoizolace rozhodně totožný s pojmem karanténa či izolace není.
21.09.2021
Nepřidávejte státním zaměstnancům 3000 Kč, žádá vládu Svaz průmyslu
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) spolu s Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů (KZPS) požadují po vládě, aby neodsouhlasila návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčová na zvýšení platů ve veřejné sféře o 3000 Kč. Podle podnikatelů to totiž výrazně zatíží rozpočty.
21.09.2021
Alza dostala pokutu 250 000 korun, prodávala respirátory bez označení výrobce
Alza.cz dostala pokutu od České obchodní inspekce (ČOI) ve výši 250 000 korun, a to mimo jiné za to, že prodávala respirátory, které nesplňovaly příslušná nařízení EU, výrobky neobsahovaly návod, ani identifikaci výrobce a ani důležité informace týkající se pokynů pro skladování, používání, čištění, údržbu, dezinfekci apod. Podle ČOI šlo o nejvyšší pokutu, kterou inspekce udělila online obchodům v
21.09.2021
Kdy se může osoba povinná k dani stát plátcem DPH?
Většina podnikatelů si hlídá překročení obratu 1 mil. Kč, aby se tito podnikatelé nestali plátci DPH. V jakých dalších případech se však mohou podnikatelé stát plátci a co je vlastně myšleno obratem jednoho milionu korun?
20.09.2021
Kovošrot jde na dračku a platí se za něj maximální ceny. Máme velký přehled
Koronavirus ovlivnil dostupnost surovin, což mělo vliv také na výkupny surovin. Měnily se ceny? A na čem se dá vydělat?
20.09.2021
Paušální daň pro OSVČ s příjmy do 2 milionů Kč? Jaké strany s tím jdou do voleb?
Paušální daň mohou letos využít jen OSVČ s příjmy do 1 milionu korun. Po volbách by se však hranice obratu mohla zvýšit, a to na dvojnásobek.
20.09.2021
Ceny obědů vycházejí v běžné restauraci průměrně na 200 Kč. Nejdražší je Ostrava
Dražší obědy v Česku, konec otravným telefonátům s marketingovou nabídkou a konec nekalým praktikám „energošmejdů". Takový byl tento týden.
20.09.2021
Musíte nastoupit na každé místo, které vám pracák dohodí?
Lidé bez zaměstnání mohou využít služeb úřadů práce, které se jim pokusí pomoci v hledání nové pracovní pozice. Být v evidenci úřadu práce však přináší celou řadu povinností. Jak je to s nutností nastoupit, případně se zúčastnit pracovního pohovoru, na každém místě, které úřad práce nabídne?
17.09.2021
Jak se v této době daří spořit firmám a živnostníkům?
Doba covidová přinesla mnohá úskalí. Celá řada podniků a živnostníků museli sáhnout do svých finančních rezerv, aby svůj byznys zachránili. I přesto nejsou ale čísla, která se týkají úspor, nijak zvlášť negativní.
17.09.2021
Po víkendu musí být uhrazena další záloha na paušální daň. Víme, o kolik se zvýší pro rok 2022
Po víkendu je tu další termín, kdy je nutné uhradit další ze záloh na paušální daň. Zálohy je totiž nutné uhradit vždy do 20. dne daného měsíce. Pokud poplatník nestihne zálohu uhradit včas, vystavuje se riziku vzniku nedoplatků.
17.09.2021
Založila malé papírnictví s ručně malovanými vzory. Její produkty jsou hit
Nahlédněte do originálního papírnictví MANKAI Paper, které navždy bude jen malou značkou. Alespoň to tvrdí jeho zakladatelka a majitelka Markéta Jinochová.
17.09.2021
Je libo se opít Pfizermeisterem? Malajský bar nabízí “vakcínové” koktejly
Malajský bar Backdoor Bodega v Georgetownu nabízí koktejly pojmenované podle vakcín proti covid-19, kterými se v zemi očkuje. Zákazníci si tak mohou koupit koktejl Pfizermeister, Sinosour či ExtraGineca, upozornila agentura AFP.
17.09.2021
Maláčová tepe firmy, zaměstnance však diskriminují i sama ministerstva
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se před týdnem obula do podnikatelů kvůli výsledkům kontrolní akce, podle kterých se tři čtvrtiny kontrolovaných podnikatelů prohřešily vůči předpisům. Jak však nyní upozornil ombudsman, máslo na hlavě mají i ministerstva.
17.09.2021