Doména .CZ: Jak moc je důležité, aby váš web měl zrovna tuhle koncovku, a ne třeba .COM, .EU nebo .BEER?
[MarketVoice] 1,4 milionu. Tolik je v ČR registrováno domén s koncovkou .CZ. A ročně přibývají desetitisíce dalších. Najít mezi nimi volnou doménu s kýženým názvem může být docela oříšek. Řada podnikatelů proto sahá například po .COM, .EU nebo moderních koncovkách typu .MODA, .BEER, .WTF. Je to ale dobrý nápad?
01.09.2022
Téměř pětina firem se chystá do konce roku propouštět
Snížit stavy svých zaměstnanců jsou nuceni podnikatelé z důvodu rostoucích cen a hlavně z důvodu vysokých cen energií. K propouštění zaměstnanců přistoupí až 27 % velkých firem nad 500 zaměstnanců. Vyplývá to z aktuálního šetření Hospodářské komory ČR mezi zaměstnavateli.
01.09.2022
Podnikatelům a živnostníkům uleví tzv. antibyrokratický balíček. Co přinese?
Zjednodušit život podnikatelům, živnostníkům, ale i občanům. To je cílem tzv. antibyrokratického balíčku. Má snížit množství nadbytečných a obstrukčních opatření, která ubírají čas i energii. Jedná se o první sérii opatření, na něž budou navazovat další antibyrokratické balíčky.
01.09.2022
Velký průzkum mezi kempy: Jak hodnotí prázdniny? Kolik měly lidí, jak to tam žilo?
Provozovatelům kempů právě skončila hlavní prázdninová sezóna. Zjistili jsme proto, jak ji vnímali a s čím se museli potýkat.
01.09.2022
Nižší daň i odvody při použití služebního vozidla k soukromým účelům
Od července 2022 platí nová pravidla pro „přidanění“ příjmu při používání vozidla k služebním i soukromým účelům. Jsou pro zaměstnance příznivější.
01.09.2022
Firmy ve zpracovatelském průmyslu, které kvůli vysokým cenám energií skončí ve ztrátě, dostanou kompenzace
Firmy ze zpracovatelského průmyslu, které kvůli vysokým cenám energií skončí v provozní ztrátě, dostanou kompenzace. Dnes to po jednání vlády uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.
01.09.2022
Babišova vláda si dala pravomoc rozhodovat o investičních pobídkách, Fialova se jí chce vzdát
Babišův kabinet získal pravomoc rozhodovat o všech žádostech o investičních pobídkách. Fialova vláda se povinnosti dávat souhlas s pobídkami chce vzdát.
31.08.2022
Chcete ve firmě uspořit na energiích? Už 23 let můžete využít bezplatné poradenství
Ačkoli se o tom příliš neví, už 23 let mohou podnikatelé i domácnosti využít bezplatné energetické poradenství, které zajišťuje ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).
31.08.2022
Jak převést podíl ve společnosti s ručením omezeným?
Jak má podnikatel postupovat v případě, že zamýšlí svůj podíl ve společnosti převést a na co by si měl dát při převodu podílu pozor?
31.08.2022
I živnostníci mají nárok na úsporný tarif, záleží však na místě podnikání
I živnostníci mohou dosáhnout na příspěvek v rámci úsporného tarifu. Zásadní však je, jaké mají místo podnikání, respektive jakou mají distribuční sazbu.
31.08.2022
Sliby premiéra Petra Fialy? Nevěří jim 97 % podnikatelské veřejnosti
Popularita premiéra Petra Fialy klesá. Nejen v celoevropském měřítku v porovnání s ostatními premiéry jiných zemí, ale také mezi občany a především pak mezi podnikateli v ČR.
30.08.2022
Vláda slibovala Portál podnikatele pro kontakt se státem, projekt ani nezačal
Podnikatelé jsou pod administrativní zátěží vůči státu. Musejí dodávat velké objemy dat, o kterých se neví, kde vlastně končí. Stát přitom nedokáže podnikatelům nabídnout ani předvyplněné formuláře o údaje, které už o podnikatelích má.
30.08.2022
Podnikatelé si zoufají, cena nafty jde opět nahoru
Byl to jenom krátkodobý a mírný pokles. Ceny pohonných hmot jdou opět nahoru. Nejvíce podražuje nafta. Podnikatelé tak opět počítají, jak se jim zvýší náklady.
30.08.2022
Byznys festivalů: Dostal se po letošní sezóně do stavu před covidem?
O prázdninách proběhlo velké množství letních hudebních festivalů. Oslovili jsme proto jejich pořadatele, abychom zjistili, jak jsou na tom finančně a jak na ně dopadá současná situace.
30.08.2022
Alza vyhrála i desátý soud s ČOI, ve výdejně lze přes internet prodávat i o svátcích
Česká obchodní inspekce prohrála s Alzou i poslední spor o výklad zákazu prodeje v maloobchodě. Nejvyšší správní soud opět potvrdil, že výdejen e-shopů se zákaz netýká.
30.08.2022
Vzniklo nejméně firem za posledních 5 let, počet OSVČ je přitom rekordní
Červenec nepřinesl dobré zprávy týkající se založení nových firem. Vzniklo jich nejméně za posledních 5 let. Celkem bylo založeno 1 861 obchodních společností. Je to o 53 méně než za stejné období v loňském roce.
30.08.2022
Spotřební daň 2022: Kterých komodit se týká a jaké jsou její aktuální sazby?
Spotřební daň musí odvádět každý, kdo obchoduje s komoditami, jež jsou zákonem definovány jako předmět spotřební daně.
29.08.2022
Podnikatelé, na úsporný tarif zapomeňte, odpustí se vám jen jedna část poplatků
Na příspěvek na energie v podobě úsporného tarifu firmy nedosáhnou. Přesto ale nepřijdou úplně zkrátka. I jich se totiž týká odpuštění poplatků na podporované zdroje energie.
29.08.2022
Letní tábory dostaly pokuty ve výši necelých sto tisíc. Jaké byly nedostatky?
Letní tábory patří mezi oblíbenou formu dětské rekreace. Podle dat krajských hygienických stanic se jim ohlášených akcí zúčastnilo přes 200 tisíc dětí.
29.08.2022
Zaměstnavatel vám neplatí? Vláda schválila novelu, která vás před touto situací ochrání
Jedná se o návrh novely zákona o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele, který přináší zpřesnění podmínek při podání a vyřízení žádosti o uspokojení dlužných mzdových nároků zaměstnanců, jejichž zaměstnavatel se dostal do pracovní platební neschopnosti.
26.08.2022
Vyřazení majetku z účetnictví
Pokud v rámci podnikání přestanete využívat majetek a v této souvislosti bude vyřazen, musíte o této změně účtovat. V některých případech však s sebou vyřazení majetku přináší určitá specifika.
26.08.2022
Senior chtěl o 1 Kč vyšší důchod, podal na úřad žalobu kvůli zaokrouhlování
Seniorovi, kterému byl přiznán příplatek k důchodu ve výši 704 Kč měsíčně, se nezamlouval způsob výpočtu. Žádal jiné zaokrouhlení, které by mu zvýšilo důchod o 1 Kč.
26.08.2022
Dříve podnikatelům vadily časté změny zákonů, nyní hlavně prostor pro libovůli úřadů
Zatímco před 5 lety podnikatelům nejvíce vadily časté změny právních norem, aktuálně označují za největší problém skutečnost, že zákony dávají úřadům velký prostor pro libovůli.
26.08.2022
Zaměstnanci mohou nově dostávat až 100 Kč denně, které nepodléhají odvodům
Zvýšení cestovních náhrad se promítlo i do vyššího stravenkového paušálu. Nově mohou zaměstnanci dostávat na stravování až skoro 100 Kč denně, které nepodléhají odvodům.
25.08.2022
Ceny poledních menu stále rostou. Víme, kolik si za ně restaurace průměrně účtují
Ceny potravin stále rostou. Stejně jako například náklady na elektřinu. Není divu, že to restaurace promítají také do cen za polední menu.
25.08.2022