Kolegyně si vodí do práce psa. Jemu to ale vadí. Co s tím může dělat?
Rozhodnutí o tom, zda si zaměstnanec může nebo nemůže vzít na pracoviště domácí zvíře, je pouze a jenom na zaměstnavateli. Co když se ale jeho přítomnost kolektivu nelíbí?
12.07.2022
200 kilo páchnoucího masa v autě bez chlazení. Pokuta může vyšplhat k 10 milionům
Přeprava masa má svá pravidla. Pokud jsou porušena, může to vyjít na tučnou pokutu. U posledního případu hrozí sankce až 10 milionů korun.
12.07.2022
Prodáváte občerstvení na stánku? Víme, na co si dát pozor z hlediska hygieny
Mnoho podnikatelů v létě prodává na nějakém stánku. Především v případě potravin je potřeba dodržet spoustu pravidel týkající se hygieny.
12.07.2022
Potřebujete v týmu produktivní lidi, kteří pro práci víc zahoří? Kupte jim obrazy
Na pracovním prostředí záleží, to není novinka. Proč ale kromě pěkného nábytku investovat i do obrazů a soch? Máme 5 argumentů, které vás pro umění přesvědčí.
12.07.2022
U částečných úvazků bude 5% sleva na sociálním pojištění. Platit bude od února, či března 2023
Zaměstnavatelé získají 5% slevu na pojistném na sociální zabezpečení, a to na určité skupiny zaměstnanců na částečné úvazky. Zákon dnes podepsal prezident.
12.07.2022
Dlužníci dostanou další šanci, od září do listopadu se vrátí Milostivé léto
Miloš Zeman dnes podepsal novelu, která zopakuje „Milostivé léto“, tedy o možnost splatit exekuce bez úroků. Podobně jako první Milostivé léto potrvá akce tři měsíce, od začátku září do konce listopadu.
11.07.2022
Obchodujete s kryptoměnami? Berňáky zahájily kontroly, zda vše správně daníte
Finanční úřady zahájily kontrolní akci daňových subjektů, které obchodují s kryptoměnami. Doposud doměřily daň u 80 % kontrolovaných subjektů.
11.07.2022
Oproti červnu benzín i nafta stále zdražuje v řádech korun. Blýská se na lepší časy?
Od června je snížena sazba spotřební daně z benzínu a motorové nafty o 1,50 Kč na litr, ale ceny pohonných hmot jsou stále vysoké. Jak moc?
11.07.2022
Ne vše zdražilo. Vepřovou kýtu a dalších 5 věcí prodávají obchodníci levněji než loni
Přestože se meziroční inflace zvyšuje, stále se najdou věci, které oproti loňsku zlevnily. Porovnali jsme data a našli 6 věcí, které stojí méně než před rokem.
11.07.2022
Mohou vám zrušit dovolenou? Jaké jsou pak vaše nároky vůči firmě?
Kdy máte nárok na odškodnění od zaměstnavatele za zrušenou dovolenou? Jaký je rozdíl, když vás odvolá z již nastoupené dovolené, změní termín určené dovolené nebo neposkytne dovolenou v plánovaném termínu?
08.07.2022
Autem se to prodraží. Češi jezdí na dovolenou vlakem. Zavítali jsme na hlavák v Praze
Se začátkem prázdnin každoročně přichází vlna odjezdů na dovolené a výlety. Plno je jak na silnicích, tak i letištích nebo vlakových nádražích.
08.07.2022
Daňový balíček prošel ve Sněmovně prvním čtením. Co od roku 2023 přináší?
Daňový balíček, který má podnikatelům od 1. ledna 2023 přinést řadu změn, prošel včera v Poslanecké sněmovně prvním čtením. Co bude jinak?
08.07.2022
Paušální výdaje vs. skutečné výdaje: Jaká metoda se vám více vyplatí?
Začínáte podnikat jako OSVČ a nevíte, zda se rozhodnout pro evidování podnikatelské činnosti pomocí výdajového paušálu, nebo skutečných výdajů (daňové evidence)? Která metoda je pro váš předmět podnikání více vhodná?
08.07.2022
Budou letos dražší vodní radovánky? Máme srovnání letáků bazénů a příslušenství
V letních dnech je skok do vody příjemným osvěžením. Někdo vyráží na koupaliště, jiný si raději pořídí bazén na zahradu. Na kolik to letos vyjde?
08.07.2022
Jsou vypsány dvě nové finanční výzvy pro podnikatele. Na co lze finance čerpat?
Ministerstvo obchodu a průmyslu ČR vypsalo dvě nové výzvy, ze kterých mohou podnikatelé čerpat. Jaký byznys jimi lze podpořit?
07.07.2022
30 let od zrušení bonů: Připomeňte si tuzexové poukázky
Je to 30 let, co byly zrušeny tuzexové poukázky, všeobecně známé jako ⁠bony. Jak poznamenává resort financí na svém twitterovém profilu, díky tomu levi'sky a jiné oblečení dnes nakoupíme i normálně za české koruny.
07.07.2022
Plánovat a dívat se z okna. Jaké jsou další způsoby, jak v práci živit kreativitu?
Bez kreativity se práce a podnikání dnes ani do budoucna neobejdou. Tvořivost je však možné v práci podpořit nebo nemilosrdně zabít. Jak na to, aby kvetla?
07.07.2022
Přemýšlíte, že byste rozšířili řady podnikatelů? Seznamte se s důležitými pojmy
Začít podnikat není složité. Člověk si musí ujasnit, jaké živnosti se bude věnovat, a seznámit se s podmínkami a povinnostmi.
07.07.2022
Únik na daních zmařen. Na dálnici D8 proběhla akce, která odhalila pašeráky
Na konci června probíhala v jednom úseku dálnice D8 kontrolní akce ústeckých, středočeských, pražských a německých celníků. Pátrali po zboží, které mohlo uniknout celnímu dohledu, a uspěli.
04.07.2022
Zmrzlinu raději s jedním kopečkem. Češi začali šetřit i na oblíbené zmrzlině
Výrobci a prodejci zmrzliny jsou zatím s letošní poptávkou spokojeni, i když Češi začali výrazně šetřit. Vyplývá to z průzkumu serveru Podnikatel.cz. Letošní počasí prodeji nahrává a start prázdnin a začátek dovolených zájem o zmrzlinu ještě zvýšil.
04.07.2022
Finanční správa vydala informaci k placení záloh na silniční daň
V rámci novely zákona o silniční dani došlo k významnému zúžení předmětu daně. Zatímco v minulých letech bylo předmětem daně skoro každé vozidlo využívané k podnikání, nyní jsou předmětem daně pouze nákladní vozidla a jejich přípojná vozidla.
04.07.2022
Postačí na polévku stokoruna? Zjistili jsme, za kolik je restaurace nabízejí
Jak se říká, polévka je grunt a někdo si bez ní nedokáže představit jídlo. Jaké jsou její aktuální ceny v českých restauracích?
04.07.2022
Blíží se svátky. Budou mít obchody zavřeno?
Stále panují zmatky, o jakých svátcích mají obchody zavřeno. Týká se to i dnů volna v následujícím týdnu? Přečtěte si přehled.
04.07.2022
Během letních prázdnin přijdou důchody v trochu jiných termínech
Státní a ostatní zákonem stanovené svátky mají vždy vliv na výplatní termíny důchodů. Nejinak tomu bude i během letošních prázdnin.
01.07.2022
Nedali souhlas, nevolejte jim: Jak ale souhlas získat a další otázky k omezení telemarketingu
Ode dneška, 1. července 2022, jsou zakázána marketingová a jiná obdobná volání, pokud si je účastník skutečně nepřeje a toto svoje přání neprojeví ve veřejném seznamu.
01.07.2022